گروهی از گردشگران که صبح امروز - شنبه ۱۸ فروردین - برای دیدنِ موزه رضا عباسی به خیابان شریعتی رفتند، با در بسته این موزه مواجه شدند.

به دنبال پیگیری خبرنگار ایسنا از روابط عمومی موزه رضا عباسی، گفته می‌شود این موزه با مشکل سیستم برق مواجه شده است و امیدوارند تا روزهای آینده این مشکل برطرف شود.

براساس گفته‌های مردم محلی در دو روز گذشته نیز این موزه تعطیل بوده است. احتمال می‌رود مشکل سیستم برق از روزهای گذشته به وجود آمده است، اما چطور ممکن است اگر این مشکل از دو روز گذشته به وجود آمده، در طول این مدت راهکار مناسبی برای برطرف کردن آن در موزه رضا عباسی به عنوان یکی از موزه‌های مهم تهران با موضوعیت منحصربه‌فرد خود پیدا نشده باشد.

هر چند محمدرضا کارگر، مدیر اداره کل موزه‌ها نیز در این زمینه به ایسنا می‌گوید: موزه رضا عباسی برای اداره کل موزه‌ها مانند یکی از موزه‌های شهرستانی است که فقط مسائل کلان آن به این اداره کل مرتبط است و برطرف کردن چنین موضوعاتی را باید از طریق اداره کل میراث فرهنگی استان تهران پیگیری کرد.

البته او که هنوز از تعطیلی موزه رضا عباسی مطلع نشده بود، ادامه می‌دهد: بروز اشکال در سیستم برق اگر فقط مشکل قطع برق نباشد امکان استفاده از دستگاه‌های ژنراتور برق را نیز غیرممکن می‌کند.

در این میان با وجود صحبت‌های مطرح‌شده و نبود هیچ تیم تخصصی در موزه‌ها که در این مواقع بتوانند مشکلات موجود را برطرف کنند، همان‌طور که با قطع شدن برق موزه رضا عباسی بالارفتن در کرکره‌ای موزه امکان‌پذیر نمی‌شود، قطعا سیستم مانیتورینگ، امنیت، دوربین‌ها و کنترل  و نظارت بر بخش‌های مختلف موزه نیز مهیا نخواهد شد.

البته تعطیلی این موزه تا همین لحظه حتی هنوز از سوی سایت موزه یا مسئولان اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اعلام نشده است و مشخص نیست در طول این مدت چند گروه گردشگر برای دیدن موزه رضا عباسی با در بسته آن مواجه شده‌اند.

*عکس خبر متعلق به ساعت ۱۰ صبح امروز - شنبه ۱۸ فروردین - است.

انتهای پیام

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.